Finał Ligi ENEA 2018 w Poznaniu

W środę odbył się Wielki Finał Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej. To zakończenie cyklu imprez siatkarskich, które rozgrywane były w sezonie 2017/2018. Zacięta walka trwała podczas 8 turniejów w całym sezonie. Zaangażowanie i poświęcenie naszych zawodniczek i zawodników w walce o finałowe lokaty było bardzo duże. Zespoły rywalizowały o punty i do wielkiego finału dostały się ostatecznie nasze 4 zespoły z Uczniowskiego Klubu Sportowego Czerwonak: dwa zespoły dziewcząt i dwa zespoły chłopców. Nie brakowało znakomitych zagrań, walki do ostatniej piłki, pozytywnych emocji, jak również radości ze zwycięstwa i łez porażki.
We wszystkich turniejach rozegrano blisko 2500 spotkań. Prawie 1000 dziewczynek i chłopców walczyło o miejsce w finale. W rozgrywkach finałowych zagrało 60 zespołów we wszystkich kategoriach wiekowych. Uczestnicy walczyli o trzydniowe siatkarskie campy, z udziałem byłego reprezentanta, Marcina Prusa. Trzy pierwsze zespoły zdobyły tę główną nagrodę.
W tym roku naszym największym sukcesem był fakt awansu do ścisłego finału, czego nie udało nam się dokonać w zeszłym roku. Byliśmy bardzo blisko wyjazdu na siatkarskie campy, zespół „dwójek” chłopców w składzie Konrad Korta i Kacper Rożnowski zajął 4 miejsce, a drugi zespół chłopców w składzie Krzysztof Majsnerski, Bartosz Walkowiak i Hubert Zieliński 9 miejsce na 10 zespołów finałowych.
Nasze zespoły dziewcząt również uplasowały się wysoko, a ich mecze były bardzo wyrównane i w wielu spotkaniach o zwycięstwie lub porażce decydował 1 punkt, co świadczy o wysokim poziomie gry. Zespoły dziewcząt zagrały więcej spotkań niż chłopcy, bo w finale grało 14 zespołów. Ostatecznie zespół „dwójek” dziewcząt w składzie: Laura Bukowska, Zuzanna Jakiel, Zofia Smuszkiewicz uplasowały się na 6 miejscu, a drugi zespół w składzie: Kalina Bakurow, Konstancja Jelińska, Martyna Stachowiak zajęły 8 miejsce. Ogromne gratulacje również dla zawodniczki Martyny Klorek, która ze względu na kontuzję nie mogła zagrać w finale, ale razem z Kaliną Bakurow wywalczyły w poprzednich spotkaniach miejsce w finale. W tym roku niestety nie udało nam się wygrać głównej nagrody kibica, która niewątpliwie pomogła nam w zrealizowaniu naszych pierwszych potrzeb w postaci piłek. No cóż będziemy szukać na kolejne już większe piłki od przyszłego roku szkolnego, hmmm… gdzie by je tu znaleźć 😉 ?
Dziękujemy również rodzicom, którzy wspierają Was moi drodzy w waszej codziennej pracy, dają Wam możliwość rozwijania pasji, wspierają nas trenerów w organizacji wyjazdów na turnieje i są najlepszymi naszymi kibicami. DZIĘKUJEMY !

Ogromne brawa dla Was, za wysiłek włożony na treningach, za zaangażowanie, za wspólne zwycięstwa i porażki ;-), za radość jaką czerpiecie z kolejnych turniejów, za wspólną zabawę. Oby tak dalej !