II Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Czerwonak

W weekend 16-17 lutego br., na terenie Gminy Czerwonak w hali sportowej Akwen przy ul. Leśnej 6 odbył się II Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Czerwonak. Organizatorem turnieju była Gmina Czerwonak, Uczniowski Klub Sportowy Czerwonak oraz Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku. Rozpoczęcie naszych zmagań siatkarskich uświetnił nam występ grupy tanecznej z naszej szkoły, prowadzonej przez Panią Agnieszkę Fulczyk. Ogromne podziękowania dla całej grupy za ten wspaniały taneczny doping.

W sobotę o 09:30, po uroczystym otwarciu przez Pana Wójta Marcina Wojtkowiaka, Panią Dyrektor Magdalenę Zielenkiewicz oraz Prezesa Klubu Piotra Turowicza, rozpoczęły się zmagania najmłodszych uczestników w kategorii „dwójek” dziewcząt i chłopców. W tym dniu do rywalizacji o Puchar Wójta stanęły kluby – SOS Murowana Goślina, KS Piast Kobylnica, ENEA Energetyk Poznań, Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne, SP 34 Poznań oraz UKS Czerwonak. Na trybunach było słychać doping licznych przybyłych kibiców, którzy wspierali swoich zawodników.

Klasyfikacja końcowa po całodziennych zmaganiach w kategorii „dwójek” dziewcząt przedstawia się następująco:
1. UKS Czerwonak 1 (Kalina Bakurow, Nadia Sierżant, Zuzanna Luty)
2. KS Piast Kobylnica 1
3. ENEA Energetyk Poznań 1
4. UKS Czerwonak 2 (Kornelia Jelińska, Zuzanna Luty, Maria Sosnowska)
5. SOS Murowana Goślina
6. Enea Energetyk Poznań 1
7. KS Piast Kobylnica 2
8. SOS Murowana Goślina 2
9. UKS Czerwonak 3 (Małgorzata Stachowiak, Joanna Luty, Nikola Całka)
10. SOS Murowana Goślina 3

 W kategorii „dwójek” chłopców:
1. SP 34 z Poznania
2. SOS Murowana Goślina 2
3. SOS Murowana Goślina 1
4. Tarnovia Volleyball  1
5. UKS Czerwonak 1 (Franciszek Turowicz, Ignacy Górny, Darwin Rybak)
6. UKS Czerwonak 3 (Tymon Sobisiak, Aleksander Durski))
7. UKS Czerwonak 2 (Szymon Kałek, Maksymilian Sędziak)
8. SOS Murowana Goślina 3
9. Tarnovia Volleyball 2
10. UKS Czerwonak 4 (Jan Nowak, Mykola Skrypnyk)

Galeria – dzień 1.

Na niedzielny turniej w kategorii „trójek” dziewcząt i chłopców oraz „czwórek” dziewcząt przybyły kluby – SOS Murowana Goślina, MKS MOS Śrem, UKS PIĄTKA Turek, Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne, KS INDRA Kaźmierz, KS SIATKARZ Koło oraz gospodarze UKS Czerwonak.  Siatkarskie potyczki rozpoczęły się około 10: 00 zaraz po uroczystym otwarciu imprezy. W tym dniu można było nacieszyć oko wspaniałymi akcjami zawodników. Blok, atak, zagrywka oraz rozegranie piłki były wykonywane na najwyższym poziomie przez młodych adeptów piłki siatkowej. Liczne mecze były wyrównane i niejednokrotnie trzeba było dograć akcję, aby wyłonić zwycięzcę. Wsparcie kibiców było niezastąpione.  Emocji nie brakowało, łzy i radość to nieodzowna część turniejów.  I tak po rozegraniu ostatniego meczu wszystko było jasne.

W kategorii „trójek” dziewcząt zwyciężyła klasyfikacja przedstawia się następująco:
1.  drużyna KS SIATKARZ Koło 1
2. MKS MOS Śrem 1
3. UKS Czerwonak (Zofia Smuszkiewicz, Pola Kaszta, Konstancja Jelińska)
4. KS SIATKARZ Koło 2
5. SOS Murowana Goślin
6. MKS MOS Śrem 2
7. Tarnovia Volleyball

Kategoria „trójek” chłopców wyglądała następująco:
1.  UKS PIĄTKA Turek
2. UKS Czerwonak 2 (Krzysztof Majsnerski, Bartosz Walkowiak, Filip Moroz)
3. UKS Czerwonak 1 (Konrad Korta, Jan Piwosz, Kacper Rożnowski, Tomasz Borowski-Dobrowolski)
4. UKS Czerwonak 3 ( Antoni Turowicz, Franciszek Wąsikiewicz, Hubert Zieliński)
5. UKS Czerwonak 4 (Jan Ratajczak, Szymon Antkowski, Fryderyk Górny)
6. Tarnovia Vollyball
7. SOS Murowana Goślina
8. KS INDRA Kaźmierz

Kategoria „czwórek” dziewcząt:
1. MKS MOS Śrem 1
2. UKS CZerwonak 1 (Alicja Mazurkiewicz, Julia Sosnowska, Martyna Stachowiak, Natalia Winkel, Patrycja Połczyńska)
3. MKS MOS Śrem 2
4. SOS Murowana Goślina 1
5. SOS Murowana Goślina 2
6. UKS Czerwonak 2 ( Maria Janicka, Natalia Musiałkiewicz, Martyna Giera, Zuzanna Dondaj)

Medale, nagrody oraz Puchar wręczał Wójt Marcin Wojtkowiak wraz z Prezesem Klubu UKS Czerwonak Piotrem Turowiczem. Bez względu na osiągnięty wynik każdy przybyły zawodnik otrzymał pamiątkę z turnieju. Przez cały weekend na parkiecie można było podziwiać około 140 zawodników przybyłych z całego województwa Wielkopolskiego. 
Wszystkim  zawodnikom gratulujemy wspaniałej sportowej postawy oraz osiągniętych wyników i już dzisiaj zapraszamy za rok.

Galeria – dzień 2.